Günün Tarihi:4 Mart 2021

Serdivan’da elektrik kesintileri bıktırdı!23 Şubat 2021 , Salı

Sakarya’da bu kez kar yağışına karşı önlemlerini alan SEDAŞ ekipleri 58’i yönetim kademesinden olmak üzere 782 kişilik ekibi ile sorumluluğunda olan Sakarya, Kocaeli. Düzce ve Bolu illerinde hizmet vermeye çalıştı.

 

Elektrik arızaları nedeniyle aldığı tepkiler üzerine bu kez hazırlıklı olan SEDAŞ bazı bölgelerde devre dışı kalan trafoların yerine kurduğu jeneratörler ile sorunu çözümleme uğraşı da verdi.

 

Sakarya’da ise SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz ile Dağıtım Operasyonları Direktörü Burhan Ak’ın da yerinden takip ettiği saha çalışmalarında hız kesmeden sürdü. Şehrin farklı noktalarındaki arızalar giderilirken, yağış nedeniyle kapanan yolların açılması için yerel yönetimlerle iş birliği yapıldı.

Sakarya’da, 15’i yönetim kademesinden olmak üzere 388 kişilik SEDAŞ ekibi kar nedeniyle çalışmasını sürdürdü. Demek ki neymiş gerekli önlemler zamanında alınırsa arızalarda hızla giderilirmiş.

SEDAŞ dediğimiz gibi etkisi üç beş gün süren kar da kışta önlemini aldı. Ama ne yazık ki Serdivan’da yani şehrin önemli sayılacak bu ilçesindeki kesintiler ve arızalar vatandaşı bıktırdı.

Adatıp Hastanesi çevresinde gece ve gündüz yaşanan kesintilerin bir türlü bitmemesi vatandaşların tepkisine yol açmaya devam ediyor. Nasıl olsa kar kış geride kaldığına göre artık şu Serdivan’da süreklilik arz eden arızalarda giderilse olmaz mı?

İşin en önemlisi ise SEDAŞ’ın yıllardır ihmal ettiği ve bu yüzden yaşandığı öne sürülen arızaların kökten çözümü için yatırımlarını arttırsa olmaz mı?

Bu yazı toplam 2243 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU