Günün Tarihi:1 Ağustos 2021

Toğaç Ailesi’nde çifte sevinç yaşandı7 Temmuz 2021 , Çarşamba

Akyazı’nın çeşitli okullarında müdürlük yapan ve çalışma hayatı başarılarla dolu olan ve bundan 5 yıl önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Suudi Arabistan’ın Cidde şehrindeki Uluslararası Türk Okulu’na öğretmen olarak gönderilen Selva Karataş Toğaç 2020-2021 Eğitim ve Öğretim yılının sonunda çifte sevinç yaşadı.

 

Cidde Uluslararası Türk Okulu Anadolu Lisesi’nde okuyan oğlu Necmi Görkem Toğaç okulunu birinci olarak bitirip mezun olunca ailesini sevince boğdu.  Toğaç Ailesi’ni sevince ve mutluluğa boğan ikinci olay ise ikinci çocukları Onur Efe Toğaç’ın da Cidde Uluslararası Türk Okulu Ortaokulu’ndan başarı puanı en yüksek ikinci öğrenci mezuniyeti oldu.

 

Temmuz ayı başında Suudi Arabistan’daki görevi sona erecek ve Türkiye’ye dönecek olan Selva Karataş Toğaç, “Çocuklarımın başarıları beni ve ailemizi son derece mutlu etti. Bize gurur ve onur yaşatan çocuklarıma teşekkür ediyorum” açıklaması yaptı.

Kendisi gibi öğretmen olan ve mesleğini Türkiye’de sürdüren eşi Süleyman Toğaç’da, “Mutlu haberi bugün eşimden aldım ve çok mutlu oldum. İnşallah çocuklarımızın bundan sonraki hem tahsil hayatları hem de seçecekleri mesleki hayatları başarılarla dolu olur ve bizde aile olarak sevinmeye ve mutlu olmaya devam ederiz” dedi.

Bu yazı toplam 57 defa okundu.

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU