Günün Tarihi:23 Ocak 2020

Türkiye’nin en sevilen lezzetinde 2 Sakaryalı14 Ocak 2020 , Salı

Türkiye'nin en sevilen lezzetleri arasında, birinci sırada ne döner, ne baklava yer aldı. Sakarya’nın kendine özgü kabak tatlısı ile Tunatan, iç pilavıyla Sapanca’daki Eker Lokantası’nın yer alması Sakarya adına büyük gurur verdi.

 

Dünyanın dört bir yanından yemek tutkunlarının otantik mekanları ve geleneksel tatları öne çıkarmak için bir araya geldikleri içerik sitesi TasteAtlas'ta Türkiye’nin en popüler 100 lezzeti belirlendi. Liste Türk mutfağı meraklıları için çok faydalı bir rehber niteliğinde.

 

Mekan önerileriyle Türkiye’nin en popüler 100 lezzetinin sıralandığı bu kapsamda şehrimizde marka olan Tunatan Tesisleri bildiğiniz gibi kabak üzerine yaptığı güzel ürünleriyle tanınıyor. Tatlısı ile bu listede yer almaması da düşünülemezdi. Ve Tunatan kabak tatlısı ile lezzetler arasında yer aldı.

 

Sapanca’da yemek denilince ilk akla gelen Eker Lokantası’da lezzetleriyle bilinen bir yer ve oda iç pilavıyla listede haklı olarak yerini almış. Her iki işyerimizin sahip ve çalışanlarını bu güzel lezzetlerle adımızı gündeme taşıdıkları için teşekkür ediyoruz.

 

Aslında lezzet duraklarımız Sakarya’da o kadar fazla ki, tabii bunları bilmek ve denemek lazım… Neyse bu sitenin uzmanlarına bir dahaki sefere bir de ıslama köfteyi denemelerini tavsiye edelim…

Bu yazı toplam 61 defa okundu.

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU