Günün Tarihi:11 Nisan 2021

Vali güzel bir yol yaptırınca ne olur?29 Mart 2021 , Pazartesi

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Uz. Dr. Sedat Aydın, sosyal medya üzerinden Beraat Kandili nedeniyle yaptığı kutlamasında güzel bir paylaşımda bulunmuş.

Bir çok kişiye ders niteliği taşıyacak paylaşım şöyle;

“Bir vali güzel bir yol yaptırmış. Ve yoldan en güzel kim geçecek diye bir yarışma düzenlemiş.

Yarışma günü kimi at arabası, kimi süslediği bisikletini, kimi en güzel esvabı ile "en güzel geçen" olmak için yol kenarına gelir.

Nihayet, tüm gün yoldan geçilir. Tekrar valinin yanına döndüklerinde hepsi aynı şikayette bulunur. Yolun bir yerinde moloz yığını vardır, bu yolculuğu hayli zorlaştırır.

Günün sonunda son yolcuda yorgun argın üstü başı toz toprak içinde valinin yanına ulaşır. Bu son yolcu valiye, saygıyla yönelerek içi altınla dolu torbayı uzatır ve der ki:

Yolda insanların geçmesini zorlaştıran moloz yığınını gördüm. Hz. Muhammed (sav) in : "Rahatsızlık veren bir şeyi yoldan kaldırmak sadakadır" sözünü hatırladım ve yolu temizledim. Molozun altında bu altın dolu torbayı buldum. Ahaliden kimsenin bu kadar altını olamayacağına göre bu atınlar size ait olmalı...

Vali gülümseyerek cevap verir:

"O altınlar senin. Zira yarışmanın galibi sensin. Yoldan en güzel geçen kişi, ardından gelenler için yoldaki engelleri kaldırandır".

 

Bu yazı toplam 3248 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU