Günün Tarihi:12 Temmuz 2020

Yerel medya herkese bir gün lazım olabilir3 Haziran 2019 , Pazartesi

Sakarya yerel medyası bir çok ile göre güçlü olduğu kadar da kalitesinden ödün vermeden yoluna devam ediyor. Ancak gelişen teknoloji kadar, yazılı basının en önemli girdisi olan kağıt ve baskı malzemelerindeki fiyat artışı yerel medyayı fazlasıyla zorlamaya başladı.

Bu zorlama ile nefes almakta güçlük çeken yerel medya ayakta kalma uğraşı verirken, yargı reformu ile birlikte yerel medyanın az çok destek aldığı resmi ilanlarda da kısıntıya gidilmek isteniyor.

Yargı reformu kapsamında özellikle icra ilanlarının kaldırılması gündeme geldi. Oysa icra yasasında yapılacak bir değişim ile belirli miktardaki ilanlar yerel medya da yayınlansa ulusal medya yayınından 5 kat daha aşağıya olacak.

Zaten son yıllarda ulusal basının habercilik anlayışı ile kan kaybına uğradığı günümüzde bir çok ülkede olduğu gibi yerel gazeteler daha önemli hale geldi. Bir ilin olmazsa olmazları arasında yer alan yerel medyaya mutlaka destek verilmesi şart. Dediğimiz gibi küçük düzenleme ile bu iş çözülebilinecek iken yargı reformu denilerek tek taraflı bu işi halletmeye çaba göstermek yargısız infazdan başka bir şey olmaz.

İnsanların savunma hakkının bile bir tarifeye bağlandığı ülkemizde, öyle bir an gelir ki kendinizi savunmak sesinizi duyurabilmek için her an yerel medyaya ihtiyaç duyabilirsiniz. O nedenle yerel medyanıza sahip çıkın, destek verin… 

 

Bu yazı toplam 195 defa okundu.

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU